नेशनल आटिष्ट अवार्ड को ‘टप ५’ मनोनयन सार्वजनिक (विस्तृत)

नेशनल आटिष्ट अवार्डको ‘टप ५’ मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छ। ‘अग्रजलाई सम्मान अनुजलाई प्रोत्साहन’ भन्ने मूल नारासहित साहित्य सरोवर मिडिया प्राली ले अवार्ड कार्यक्रम आयोजना गर्न लागेको हो।

लोक दोहोरी बिधा
सर्बोत्कृष्ट शब्द
सन्तोष गिरी–भाबीको लेखान्त
इन्द्र दाहाल शिशिर – पैसाको अभाव
धन बहादुर विक – मान्छे बाहिर कुकुर घर भित्र
दिपक केसी– ए मैना
धन बहादुर विक – कुकुर घर भित्र मान्छे वाहिर

सर्बोत्कृष्ट गायक

उमेश धर्ति मगर –कोइली कराउछ
चर्चित बाइवा – मान्छे राम्री नक्कली
उद्धव घिमिरे – ढुकुरको गुड
सिताराम परियार – थाके सिम्ले
भिमसेन तामाङ्ग– कालो कुर्ता रातो सल
राजु विरही – ठुली

नव गायक
प्रताप दास – बैस जोवन २
यज्ञ विक – हेर्ने हो र देखाई दिउ
राम कुमार नेपाली – डोको डालो
असोक सिङ्गताङ्ग– गिम्दी गाउँ
बवि लामा – पिरती लाको

सर्बोत्कृष्ट लोक दोहोरी नव गायिका
सरु कार्की – रेसम डोरीको
गोमा कोइराला– मिरमिरे
माया लामा – पोखरा घुमाईदेउ
पारु केसी – टिकटक
तारा श्रीष मगर – बैसको हुरीले

कौडा गायिका

तारा श्रीष मगर – चन्चले रैछ तिम्रो बानी
शान्ती श्री परियार–झुल्के घाम हेरौला कान्छा
रजनी थापा मगर – खैजडीको तालैमा
कविता गुरुड– तिमी मेरो पहिलो माया हो
मुना थापा – नविर्सनु मुहार छेकेको

लोकदोहोरी भिडियो निर्देशक
प्रकाश तामाङ्ग – गाईको गोवर
गौरब पोखरेल – मुखमा राम राम
अमन राना मगर – अल्लारे माया
निरोज श्रेष्ठ – माया बसेसी
दिलिप रेग्मी – ए मैना

लोक दोहोरी मोडल महिला

आयुष्मा कार्की – घर कता हो बहिनी
जुना कार्की – सालको पात टपरी दुना
यमुना रिसाल – बैस दिन नमिल्ने सापटी
मनिषा पोखरेल – ए ठुली
सारिका केसी – पैसाको अभाव

आधुनिक बिधा
सर्बोत्कृष्ट गीतकार
वियोगी काइला –ओ नुमा
सरिता राई –मायालुको सम्झना
देविका राई –आमा
जेनी राई –तिमीलाई हेरी
इन्द्र बहादुर दाहाल– रुदिन भन्थे

सर्बोत्कृष्ट संगीत
निर प्रसाद गुरुङ्ग– यो जुनीमा बाचुन्जेल सम्म
राजेश थापा –तिमी बिना
नागेन्द्र श्रेष्ठ – के छ खवर
अर्जुन पोखरेल–नथीया
एम के निरौला –एैसेलु दाना

सर्बोत्कृष्ट गायक

देव राना – मह मिठो कठयौरीको
विजय सुनाम – अब त माया टुटयो
प्रमोद खरेल – रुहाउने हजार
सरोज पोखरेल – सायद

सर्वोकृष्ट भिडियो सम्पादक

सिलन लम्साल–माया पिरिम
मिलन विश्वकर्मा –नोगेन
राजेश कुमार –तिम्रो याद
विकाश दाहाल – मियो हौ तिमी
अमृत चापागाईँ –तिमी विना ३

सर्बोत्कृष्ट गायिका
मेचु धिमाल– उड्नु छ
रितु अधिकारी जलजला – चाँदनी रात

सर्बोत्कृष्ट मोडल पुरुष

कृष्ण सापकोटा – तिम्रो यादमा
दिनेश कठायत — पागल हो म पागल
प्रविण डिसी — तिमी विना ३
विनोद श्रेष्ठ –सीमाना नहोस

सर्बोत्कृष्ट मोडल महिला
सभ्यता गिरी — कुटु कुटु खान्छ मन कान्छा
मौसमी खनाल — भुल्ने छैन
समिक्षा भुजेल – सिरानी च्याप्दै
जेनिसा गौत्तम – एसेलु दाना
उषा उप्रेती – रुदिन भन्थे

सर्बोत्कृष्ट निर्देशक
रविन श्री – हुन्न हुन्न
हाङ्ग चेम्जोङ्ग – उडनु छ
हिराकाजी थापा – के छ खवर
विक्रम चौहान – रुदिन भन्थे
माइकल चन्द – स्त्री जातैले

पप र लोकपप र डि. जे. बिधा
सर्बोत्कृष्ट गायक
मानस राज –लै लै लै
संगम राई –माया गाढा छ
उत्तम विक्रम विष्ट – तिम्रो मन
रोशन सुवेदी – बालै फरर
डि ज राज पौडेल– तिमी करोडमा

सर्वोकृष्ट पप गायिका
बविना किराँती –बाँचे त तिमि संगै
रानी शाक्य – सुटुक्कै
इन्दिरा भटटराई –सिंघदरवार गेट
इन्दिरा जोशी –पछयौरी

भाषा–भाषी गीत
काठे भाका लय सिर्जना
राम स्याङ्गताङ्ग– हितैको दौत्तरी

काठे गायिका
प्रतिमा अर्याल– ढोको डालो
सावित्री श्रेष्ठ – पवित्र मायामा
रजनी लामा – नखोज है भाउ
सानु सिंह – डाइभरको जिन्दगी
माया तामाङ्ग – असारे सिमी

काठे गायक
सरोज ढकाल– रुमाल खल्तीमा
राम स्याङ्गताङ्ग– सुपारी कुटुक्कै

काठे नव गायक

सन्तोष अधिकारी – खेतको आली
भिमसेन तामाङ्ग– कालको कुर्ता रातो
नविन गहतराज –धाँस काटेर
दशरथ ढंगोल – झिल्के डाइभर
काठे भाका मोडल
प्रकाश तामाङ्ग – बैस जोवन २
राज मगर – डोको डालो
काठे भाका नव मोडल
निरज श्रेष्ठ – सेतो सेतो कमेरो माटो
आर्यन कार्की– बोलाई देउ मलामी
शुक्र लामा – जाले रुमाल

काठे भाका निर्देशक
मिलन श्रेष्ठ – तिम्रै मायाले
मिथुन बाइवा – हे बैगुनी
गम्बिर विष्ट – बासँको कप्टेरो
चित्र मगर –फुलको माया
स्मृति तिम्सिना– पापिनी

काठे भाका मोडल महिला
सुनिता बाइवा – गिम्दी गाउँ
कविता गुरुङ्ग– हे बैगुनी
गीता ढुङ्गगाना –बासँको कप्टेरो
अनु पराजुली –फुलको माया
सारिका केसी – पापिनी

TOP